7 C
Pasvalys
2024 / 04 / 19

Kelionė į Prancūzijos Elzasą, Šveicarijos kalnus ir pasakiškas Vokietijos Bavarijos pilis suteiks kvapą gniaužiančių vaizdų porciją

Ar jau skaitėte?

trvl-rt-bus-b60-B-60 2d_3-2Norėtumėte aplankyti Europos sostinę – Strasbūrą? O gal pamatyti Šveicarijos kalnus ar Bavarijos pilis? Visus vaizdingus šių trijų šalių perlus galite apžiūrėti vienu metu, pasirinkę „Novaturo“ rekomenduojamą kelionę “Prancūzijos Elzasas, Šveicarijos kalnai ir pasakiškos Vokietijos Bavarijos pilys”. Pirmiausiai leisitės Prancūzijos kryptimi. Apsidairę Elzaso apylinkėse, keliausite į svajingąsias Alpes ir galiausiai apžiūrėsite įspūdingas Vokietijos pilis.

- Reklama -

Prancūziškai subtilus Strasbūras

Šiandien Starsbūrą galima vadinti Europos sostine. Stratisburgum, Strateborgum, arba kelių miestas yra įsikūręs vandens ir sausumos magistralių sankirtoje.Viena svarbiausių politinių Europos sostinių buvo garsi jau viduramžiais. XV amžiuje šis miestas tapo laisvąja respublika. Į Strasbūrą prieglobsčio ieškoti ėmė vykti visi laisvo mąstymo europiečiai ir reformatoriai. Čia Johanas Gutenbergas sukūrė pirmąją pasaulyje spausdinimo mašiną ir pakeitė pasaulio istoriją.

Elzaso regione, netoli Vokietijos sienos, įsikūręs miestas džiugina daugybe istorinių epochų menančia architektūra, vaizdingais kanalų peizažais ir jaukių senamiesčio gatvelių vaizdais.Miestas prancūziškai subtilus ir vakarietiškai ramus. Turistų jame gausu visais metų laikais.

Su „Novaturu“ atvykus į Strasbūrą jūsų lauks pasivaikščiojimas po senamiestį. Svabu paminėti tai, kad Strasbūro senamiestis įrašytas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Vienas turistų lankomiausių miesto statinių – Strasbūro Dievo motinos katedra. Tai – vienas įspūdingiausių ankstyvosios gotikos pavyzdžių Europoje, kuriostatybos truko apie keturis šimtmečius.Senamiestyje taip pat pasivaikščiosite pėstiesiems skirta senąja Turgaus gatve su turtingai dekoruotais elzasietiškais namais, sudarančiais unikalų miesto ansamblį.

Odilės vienuolynas ir Elzaso miesteliai

- Reklama -

Kitas kelionės taškas – Odilės vienuolynas. Nuo vienuolyno sienų atsiveria nepakartojama Elzaso krašto panorama: po kojomis plaukia debesys, atsiveria vynuogių plantacijų bei nuostabaus grožio ir tvarkingumo vyndarių kaimelių vaizdai.

Toliau „vyno keliu“ vykstama į Riquewihro miestelį, laikomą Elzaso krašto vynuogynų perlu ir stebinantį savo architektūra. Vynuogynų apsuptas Riquewihras su grįstomis gatvelėmis, snapučiais išpuoštais balkonais, romantišku dvigubu pylimu ir sargybos bokštais yra tarsi muziejus po atviru dangumi.

Apsilankymas Kolmare – Elzaso vynų sostinėje taip pat paliks neišdildomą įspūdį. Kolmaras – tai miestas, įsikūręs šiaurės rytų Prancūzijoje. Miesto pavadinimas yra kilęs iš žodžio “karvelidė“, nes didžiuliame miesto bokšte, kadaise stovėjusiame pačiame miesto centre, buvo auginami balandžiai. Dabar Komaras keri savo užburiančiu architektūriniu grožiu. Nuo viduramžių laikų Kolmare išliko puikių gotikinės architektūros pavyzdžių. Žymiausi – Šv.Martyno kolegijos ir Dominikonų bažnyčios. Nuo XIII amžiaus mieste įsikūrę dominikonai ir pranciškonai paliko Kolmare ir daugiau erdvių bažnyčių – puikios architektūros pavyzdžių, kuriose dabar vyksta daug renginių ir klasikinės muzikos koncertų. Puikiausias Kolmaro renesanso pavyzdys – Pfister namas, pastatytas 1537 metais. Tai vienas gražiausių išlikusių buržuazinių namų.

Kolmare atsipalaiduoti bus galima taip vadinamame „Quai de la Poissonnerie“. Anksčiau čia buvo įsikūręs svarbus žvejybos uostas ir žuvų turgus. Nuo tada šis vaizdingas kvartalas dar vadinamas „Mažąja Venecija“. Ant upės kranto daug dailių namų, ant pontonų, įrengti restoranėliai, kuriuose niekada nestinga žmonių, besimėgaujančių gera kompanija ir puikiu maistu.

- Reklama -

Šveicarijos Alpės – įspūdingi ežerai

Kai Elzasas apžiūrėtas, laikas sukti link Šveicarijos Alpių. „Novaturas“ jums pasiūlys pakilimą į daugiau nei 2 km aukščio First viršukalnę, kur atsivers kvapą gniaužiantys vaizdai. Vaizdingas kraštovaizdis lydės ir toliau: žygis prie 8,06 ha plotą užimančio Bachalpseeežero nepaliks abejingų.

Lauterbruneno slėnyje taip pat bus ką pamatyti. Turbūt įspūdingiausias apsilankymo taškas – Trumelbacho upės kriokliai, susidarę kalno viduje tirpstant ledynams. Ši upė neša beveik visą tirpstančio sniego vandenį iš Eigerio, Mencho ir Jungfrau per daugybę kaskadų su staigiais posūkiais. Vasaros pradžioje sniegas tirpsta greičiausiai ir čia kas sekundę prasiveržia iki 20 tūkstančių litrų vandens. Septynios iš dešimties kaskadų srūva olas primenančiais kanjonais. Olose yra tuneliai, kad turistai galėtų prieiti arčiau. Tik reikia nusiteikti kurtinančiam vandens gaudesiui.

Toliau Šveicarijoje „Novaturas“ kvies pasiplaukioti keturių Kantonų ežeru. Tai – ketvirtas pagal dydį šalyje ežeras, kurio plotas 113,l km2. Ežero pavadinimą lėmė geografinis išsidėstymas: jį supa keturi istoriniai Šveicarijos kantonai: Uris, Švicas, Untervaldenas (dabar padalintas į Obvaldeną ir Nidvaldeną) ir Liucerna. Ežeras dar vadinamas Liucernos ežeru, kadangi didžiausias miestas prie ežero yra Liucerna.Pietiniame ežero krante yra Riutlių pieva, tradiciškai laikoma Šveicarijos federacijos įkūrimo vieta.

Liucerna yra didžiausias miestas centrinėje Šveicarijoje, itin pamėgtas turistų. Ji laikoma „Šveicarijos perlu“. Miesto simbolis – du mediniai tiltai – Koplyčios ir Malūnų. Miesto senamiestyje daug vaizdingų namų, dekoruotų didžiulėmis freskomis, meninėmis iškabomis, su įvairių formų stogais. Taip pat barokinė Jėzuitų bažnyčia.

Vokietijos kryptis – Bavarijos pilys

Vokietijos pietuose esanti Bavarijos laisvoji valstybė garsėja nuostabaus grožio kraštovaizdžiais. Nepaliesta gamta, tyras oras, turtingas kultūrinis gyvenimas ir jaukus bavarų gyvenimo būdas yra Bavarijos prekės ženklas. Tačiau ne tik gamta Bavarijoje žavi. Gerai žinoma, kad ne viena pačių gražiausių pasaulio pilių yra Vokietijoje. „Novaturo“ organizuojamos kelionės metu, apsilankymas nuostabiose Hohenschwangau ir Neuschwanstein pilyse primins Bavarijos karaliaus Liudviko II laikus.

Hohenschwangau ir Neuschwanstein – riterių dvasia

Hohenschwangau pilis iškilo senovinės tvirtovės vietoje, kurią XVII amžiuje pastatė riteriai. Per savo gyvavimo laiką pilis buvo smarkiai apgadinta, o Napoleono laikais visiškai sugriauta. Karalius Maksimilianas II atstatė šios pilies griuvėsius. Restauracija vyko 4 metus. Čia gimė ir augo būsimas karalius Liudvikas II. Čia dažnai vykdavo aukštuomenei skirti banketai, karališkos puotos ir didžiuliai riterių turnyrai.

Graži kaip gulbė Neuschwanstein pilis atrodo tarsi teatro dekoracija ant Schwansee (Gulbių) ežero kranto. Kai 1861 m. 18-os sulaukęs Liudvikas II sėdo į Bavarijos sostą, netrukus Bavarijos Alpėse ant kalvos jis ėmėsi statyti šią nuostabią pilį. Įkvėptas padavimų ir Richardo Vagnerio operų, kurios įkūnija vokiečių legendas, Liudvikas projektavo nuostabią pilį su bokštais ir smailiais bokšteliais, net dirbtine ola. Jos vidus dekoruotas ne vienu, bet keliais įmantriais stiklais.Visuotinai pripažįstama, kad tai – gražiausia ir garsiausia pasaulio pilis. Šiuo metu tai yra pagrindinė Bavarijos įžymi vieta, kurią kasmet aplanko apie pusantro milijono turistų.

Ulmas – „Dievo piršto“ katedra

Po nuostabiųjų Bavarijos pilių „Novaturas“ dar suteiks galimybę apžiūrėti Ulmą. Ant Dunojaus kranto pietinėje Vokietijoje įsikūręs miestas garsus čia esančia Ulmo katedra, kuri laikyta aukščiausia pasaulyje. Vėlyvosios gotikos stiliaus liuteronų bažnyčios bokšto aukštis siekia 161,5 m. Pasiryžusiems užkilti į šį bokštą pėsčiomis tenka įveikti net768 pakopas. Katedroje susėsti gali iki 2 000 žmonių. Viduramžiais, kol dar nebuvo įrengti klauptai, čia sutilpdavo ir iki 20 000 tikinčiųjų.Šios bažnyčios statybos buvo pradėtos XIV a. pabaigoje, tačiau žymusis bokštas buvo baigtas tik 1890 m. ir 11 metų galėjo didžiuotis aukščiausio pasaulyje pastato titulu.

Ulme daug sodų, fontanų; nemažai kitų architektūros paminklų.

Tokia vaizdinga kelionė po Prancūziją, Šveicariją ir Vokietiją su „Novaturu“ paliks neišdildomų įspūdžių – pamatysite ir patirsite tikrai daug. Vynų kultūra alsuojantis Elzasas, Šveicarijos kalnai ir ežerai bei įspūdingos pilys Vokietijoje apsuks galvą ir kvies dar ne kartą sugrįžti. Plačiau apie kelionę “Prancūzijos Elzasas, Šveicarijos kalnai ir pasakiškos Vokietijos Bavarijos pilys”

- Reklama -

Kada verta iškeisti didesnį būstą į mažesnį

Daug metų Lietuvoje didesnis būstas laikytas pranašesniu už mažesnes gyvenamąsias erdves. Tačiau keičiantis ekonominei padėčiai ir visuomenės vertybėms, šis suvokimas sparčiai keičiasi. Kas lemia mažesnių būstų populiarėjimą bei kokius aspektus reikėtų apsvarstyti prieš priimant...

Lietuvos ežerai praturtinti dirbtiniu būdu išveistais plačiažnypliais vėžiais

Žuvininkystės tarnybos vykdomi plačiažnyplių vėžių (Astacus astacus L) išteklių atkūrimo Lietuvos vandens telkiniuose darbai antri metai iš eilės yra sėkmingi. Praėjusiais metais pavyko dirbtiniu būdu išveisti ir į Veprio ežerą (Zarasų raj.) išleisti 2...

Reguliarūs pusryčiai ir subalansuota mityba – raktas į gerą moksleivių sveikatą

Vasaros laikotarpiu laisvesnius vaikų valgymo įpročius vėl grąžinti į rudenį grįžtančią rutiną tėvams yra tikras išbandymas. Specialistai atkreipia dėmesį, kad nuolat augimo procese esančių vaikų mityba turėtų būti nuosaiki, įvairialypė ir subalansuota bei ypač...

Duotas startas atsinaujinusiai Moterų Lietuvos krepšinio lygai

Penktadienį, rugsėjo 15 dieną, Panevėžyje surengtas Moterų Lietuvos krepšinio lygos (MLKL) atidarymas. Artėjantį 2023-2024 m. sezoną lyga pasitinka atsinaujinusi – iškilmingo renginio metu pristatytas naujasis generalinis lygos rėmėjas „SMART WAY“, o lyga nuo šiol...

Mirė pro ligoninės langą iššokęs pacientas

Mirė pro Biržų ligoninės langą iššokęs pacientas, praneša policija. Teisėsaugos duomenimis, šeštadienį, apie 22 val. iš VŠĮ Biržų ligoninės antro aukšto, per langą, iššoko pacientas (gim. 1981 m.), kuris nuo 2023 metų gegužės 15 d....

Darbo ateities tyrėja: į dirbtinį intelektą reiktų žiūrėti, kaip į vasaros praktikantą, kuris visą...

Dirbtiniam intelektui sparčiai skinantis kelią į visas darbo sritis, neretam kyla nerimas dėl ateities. Aalto universiteto darbo ateities tyrimų programos vadovė ir dėstytoja Herta Vourenma sako, kad pokyčius išgyvename visi, svarbiausia – prie jų...

Istorija iš gyvenimo: prostatos vėžys neaplenkia ir stipriausių

59-erių kaunietis Algirdas Jakimavičius atviras – jei galėtų laiką atsukti atgal, į savo sveikatą žiūrėtų kitaip. Prieš kelerius metus prostatos vėžiu susirgęs, jos operaciją patyręs vyras šiandien pasakoja, kaip ir daugelis, į pirmuosius organizmo...

Kaip po nerūpestingo vasaros sezono atgauti gerą fizinę formą?

Pasibaigus vasaros sezonui daugelis iš mūsų susiduria su nerūpestingų atostogų ir dinamiško gyvenimo ritmo pasekmėmis. Tačiau gera žinia ta, kad po vasaros sezono susigrąžinti sportinę formą yra gana nesudėtinga, jei tik nuosekliai laikysitės savo...

Žinoma vizažistė pataria: kaip atlikti nepriekaištingą makiažą su vos keliomis priemonėmis

Be makiažo nė dienos neįsivaizduojantys žmonės dažniausiai savo kosmetinėse turi begales produktų. Visgi, nors neretai kyla pagunda pirkti naujus produktus, savo grožio rutiną paįvairinti galima ir su jau turimais produktais. Žymi vizažistė Alina Silivanova-Alinka...

Maistas ir medžiotojai veja laukinius gyvūnus į kelius – artėja žvėrių aktyvumo pikas

Ruduo – kone klastingiausias laikotarpis vairuotojams. Po vasaros į gatves sugrįžta didesni eismo srautai, ilgėja tamsusis paros metas, padažnėja krituliai. Papildomų iššūkių keliuose kelia ir tradiciškai rugsėjo pabaigoje bei spalį suaktyvėjęs gyvūnų judėjimas. Dėl...

Ar darželis tikrai tinka jūsų vaikui?

Psichologė įspėja, kada tėvams verta sunerimti Prasidėję nauji mokslo metai dažnai tampa tikru išbandymu ne tik moksleivių, bet ir darželį pradėjusių lankyti vaikų tėvams. Vaikų psichologai akcentuoja, kad sulaukti vaiko elgesio pokyčių jam pradėjus lankyti...

Dietologė įvardijo, kuri sviesto rūšis turėtų dažniau atsidurti mitybos racione: dabar geriausias metas jo...

Lydytas „ghi“ sviestas yra kepimo riebalų rūšis, plačiai naudojama Indijos virtuvėje. Pastaraisiais metais šio sviesto populiarumas išaugo ir kitose pasaulio šalyse. „Ghi“ gaminamas kaitinant sviestą, atskiriant vandenį ir pieno medžiagas bei taip paliekant grynus,...

Kaip su kondicionieriumi pagerinti oro kokybę namuose ir užtikrinti tinkamą temperatūrą?

Kondicionierių galima rasti kone kas penktame Lietuvos bute ar name. Dar penktadalis savininkų teigia artimoje ateityje planuojantys jį įsirengti – tokias tendencijas atskleidžia gyventojų apklausa. Visgi ekspertai pastebi, kad ne kiekvienas gyventojas išnaudoja tokius...

Prancūzija gelbės Amazonės miškus: rengiasi riboti sojos naudojimą

Jau apribojusi palmių aliejaus naudojimą degalams, Prancūzija ruošiasi žengti kitą žingsnį gelbėjant atogrąžų miškus. Agentūros „Platts“ šaltinių duomenimis, iš biodegalams naudojamų žaliavų sąrašo Prancūzijos Vyriausybė nuo 2021 m. ketina išbraukti sojų aliejų. Dėl augančios sojos...