Konvekcinė krosnis ir grilius. Svarbiausi atrankos kriterijai

0
24

konvekcine krosnisProfesionali konvekcinė krosnis palengvins daugelį maisto ruošybos darbų – moderni įranga užtikrina vienodą šilumos paskirstymą, tikslų ir greitą rezultatą. Iš tiesų daugelis maitinimo įstaigų savininkų neįsivaizduoja dienos be kokybiškos konvekcinės krosnies. Vis dažniau ši įranga naudojama ir nuosavoje virtuvėje. Svarbiausias konvekcinės krosnies privalumas yra vienas arba keli stiprūs ventiliatoriai, tolygiai paskirstantys karštą orą po visą kepimo ertmę.

Konvekcinė krosnis vertinama dėl itin greito rezultato – įprastinėje orkaitėje oras beveik nejuda, todėl maisto ruošybos procesas reikalauja daugiau laiko ir kantrybės. Konvekcinėje orkaitėje oras maišomas nuolatos, todėl pageidaujamas rezultatas pasiekiamas greičiau – atlikti tyrimai rodo, kad konvekcinė krosnis padeda sutaupyti daugiau nei 20 proc. kepimo laiko. Būtina įvertinti ir kepimo plotą – netolygus kaitinimas orkaitėje apriboja vienodas kepimo galimybes, t. y. keli gaminiai iškepa skirtingai, ypač, jei jie yra sudėti ant atskirų kepimo skardų. Konvekcinė orkaitė šilumą paskirsto tolygiai, todėl patiekalai kepa vienodai greitai, nesvarbu, kiek kepimo plokščių yra naudojama. Vienas svarbiausių šios krosnies trūkumų – kaina. Tiesa, prekybos centruose organizuojamos akcijos ir išpardavimai pasiūlys jums optimaliausią kainos ir kokybės santykį. Jei domitės prekyba internetu, skubame pasidžiaugti, kad daugelis elektroninių parduotuvių taip pat siūlo įvairių tipų nuolaidas – itin patrauklios akcijos organizuojamos didžiųjų švenčių metu.

Jei esate kavinės ar didesnio restorano valdytojas ir ieškote patikimos konvekcinės krosnies, objektyviai įvertinkite savo ir savo personalo poreikius, t. y., ar jums reikalinga atskirai pastatoma konvekcinė krosnis, ar daugiau privalumų pasiūlys montuojama buitinė technika? Pagalvokite, kelių aukštų krosnies jums reikės. Jei dirbate visą parą arba jūsų paslaugų mastas yra labai didelis, jums bus reikalinga dviejų aukštų krosnis, galinti sutalpinti daugiau nei 20 kepimo plotų. Racionaliai įvertinkite gamintojo siūlomas papildomas funkcijas, pvz., naujausios konvekcinės krosnys turi modernią garo įpurškimo funkciją ir atskirą kamerą, kurioje kepamas maistas apskrusta, t. y. dirbama su itin aukšta temperatūra. Kai kurios konvekcinės krosnys gali pasigirti ir papildomu kaitinimo elementu, įrengtu šalia ventiliatoriaus. Minėtasis elementas įkaitina orą ir pučia jį į kepimo ertmę.

Ieškodami patikimo griliaus, visų pirma įvertinkite jo gamybos medžiagas. Paprastai šių prietaisų korpusas gaminamas iš geležies arba aliuminio lydinio, itin dažnai gamybai naudojamas ir nerūdijantis plienas. Tokie griliai vertinami dėl savo patvarumo ir ilgaamžiškumo – tinkamai prižiūrimi jie gali tarnauti ne vieną penkmetį. Tiesa, nerūdijančio plieno griliai yra itin brangūs. Deja, kaina negali nusakyti kokybės, t. y. neretai kai kurios grilio dalys gaminamos iš paprasto plieno, kuris bėgant laikui ima rūdyti.

Vertindami grilių, atsižvelkite į jo skleidžiamą šilumą. Minėtąjį rodiklį atskleidžia BTU reitingas. Tiesa, grilis su didesniu BTU negali užtikrinti pageidaujamo rezultato, t. y. prietaiso karštumas priklauso ir nuo įrenginio formos, dydžio ir sugebėjimo sulaikyti šilumą. Svarbus pasirinkimo kriterijus – papildomos funkcijos, kurių šiuo metu yra net kelios dešimtys. Vienos svarbiausių – iešmai šašlykų kepimui, šoniniai arba infraraudonieji spindulių degikliai, keli kepimo paviršiai, apšvietimas.

Konvekcinės krosnys ir griliai parduodami didžiuosiuose prekybos centruose. Jei neturite laiko ilgiems pasivaikščiojimams, minėtąją įrangą galite įsigyti internetu. Vienas didžiausių šių parduotuvių privalumų – mažesnės kainos. Tiesa, už prekės pristatymą gali tekti sumokėti papildomai. Naudodamiesi elektroninės parduotuvės paslaugomis, įsitikinkite, kad parduodamai produkcijai suteikiama ilgalaikė garantija. Nepamirškite, kad pirkdami nesertifikuotą arba nežinomo gamintojo prekę, rizikuojate įsigyti prastos kokybės gaminį.