„Velniakalnio saulės laikrodis – pasaulio saulės laikrodžių tinkalapyje

0
134
Nuotrauka Rūtos Jaruševičienės.

Baltų vienybės dienos proga š. m. rugsėjo 22 d. Pasvalio rajono Vaškų seniūnijoje buvo pastatytas saulės laikrodis. Informacija apie šį statinį jau puikuojasi virtualiame pasauliniame saulės laikrodžių atlase www.sundialatlas.net.

Informaciją ten sukelti inicijavo ilgametis Kauno technologijų universiteto darbuotojas, saulės laikrodžių entuziastas Jonas Navikas. Informaciją šioje svetainėje gali paskelbti bet kas, aplankęs saulės laikrodį. Šioje svetainėje prie saulės laikrodžio yra nurodoma, kas ir kada įkėlė šią informaciją.

Didžiausiame pasaulyje virtualaus saulės laikrodžių atlase, kurio įkūrėjas ir administratorius – italų verslininkas Fabio Savian, beveik per dešimtmetį, skaičiuojant nuo jo įkūrimo dienos, jau paskelbta daugiau kaip 38 000 saulės laikrodžių, 95 000 jų nuotraukų iš 115 pasaulio valstybių, tame tarpe ir 48 saulės laikrodžiai iš Lietuvos.

Kviečiame užsukti į Velniakalnį apžiūrėti naujo objekto mūsų rajone – patartina ten lankytis, kai šviečia saulė!

Informacija apie Velniakalnio saulės laikrodį Sundial Atlas svetainėje – http://sundialatlas.net/atlas.php?cmbm=3.

Saulės laikrodžio atidengimo ir Baltų vienybės dienos minėjimo renginio aprašymas – http://www.pasvalys.lt/lt/naujienos/1/ant-velniakalnio-saules-laikrodis:6914.

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija